Marinētas sēnes - klasiska recepte

Marinētas sēnes - klasiska recepte Foto: Marinētas sēnes - klasiska recepte

Sastāvdaļas

 • sēnes 1 kg

Marinādei:

 • ūdens 1/2—1 glāze
 • sāls 35—40 g
 • etiķa esence (80%) 6 g
 • lauru lapas 0,2 g
 • pipari 0,1 g

Pagatavošana

 1. Ja marinē baravikas, marinādei bez minētām garšvielām pieliek arī citronskābi 0,3 g (baravikām baltāka krāsa), kanēli 0,2 g, krustnagliņas 0,1 g.
 2. Sēnes šķiro, noskalo, liek verdošā ūdenī, pievieno sāli un, pa reizei maisot, vāra. Putas, kas rodas, nosmeļ. Pēc tam pievieno garšvielas, atšķaidītu etiķa esenci un turpina vārīt, līdz sēnes grimst marinādē, marināde kļuvusi dzidra.
 3. Vārīšanas ilgums baravikām 10—15 minūtes, rudmiesēm 5—8 minūtes, bērzlapēm 15—25 minūtes, skaitot no vārīšanas sākuma. Sēnes ar marinādi ātri atdzesē, pilda burciņās, nosien ar divkārtīgi saliktu pergamentu un uzglabā vēsā telpā. Sēnes iemarinējušās pēc 2—3 nedēļām.
 4. Ja sēnes uzglabā ilgāk, tad tās vispirms liek verdošā ūdenī, apvāra, notecina un tikai tad liek sagatavotā marinādē un vāra 5—10 minūtes, atdzesē un pilda burciņās.
 5. Marinādē jābūt 2,5—3% etiķa, ja etiķa saturs mazāks, tad sēnes uzglabājot bojājas.
 6. Marinētas sēnes var sagatavot arī ar nelielu etiķa saturu. Tādā gadījumā marinādei pievieno pusi no minētā etiķa daudzuma. Sēnes pēc apvārīšanas pilda sterilizējamos traukos, pārlej marinādi, noslēdz un sterilizē 100° C 1 stundu.
 7. Marinētas sēnes izlieto kā salātus, kā piedevu dažādiem kartupeļu, gaļas, zivju ēdieniem.

Šādi marinē baravikas, rudmieses, bērzlapes u. c., atsevišķi katru veidu.

IZMĒĢINI ARĪ ŠĪS RECEPTES

  
  
  
recepte skatīta ... reizesŠodien skatītākās receptes