Brīvdienu auto ceļojums ar garšu

Brīvdienu auto ceļojums ar garšu Foto: Brīvdienu auto ceļojums ar garšu

 Nedēļas nogalē gribās atpūsties un neko darīt, taču vienlaikus arī lietderīgi pavadīt laiku. Auto ceļojums pa Latviju vai pat ārpus valsts robežām, ir labs veids kā izdarīt gan vienu, gan otru un vēl gardi paēst.

Lai dotos aizraujošā piedzīvojumā vien retais izmanto drukātās kartes. Tehnoloģijām attīstoties GPS, Waze un Google Maps plānotājs ir vienmēr līdzi mobilajā telefonā. Auto ceļojumos, kur svarīgs arī kulinārais mantojums vai gastronomiskais piedzīvojumus, svarīgi jau savlaicīgi saplānot maršrutu.

Katrs Latvijas novads ir jau izveidojis savu tūrisma karti, kurā iekļauta informācija par vietējiem krodziņiem, kafejnīcām, tirdziņiem, viesnīcām un viesu namiem. Atsauksmes par katru no tiem vislabāk meklēt Google, jo tur tās liek reāli cilvēki ar īstiem vārdiem.

Ceļotājiem, kuriem nav savs auto, pastāv iespēja to iznomāt. Īstermiņa nomā uz dažām dienām vai nedēļām, kā arī ilgtermiņā uz vairākiem mēnešiem vai pat gadiem. Ja var ticēt, auto īres uzņēmumam Mobire, ilgtermiņa noma šobrīd cenas ziņā jau mērojas spēkiem un pat pārspēj auto līzingu.

Tradicionāli labākais, laiks, lai dotos auto ceļojumā pa Latviju ir vasaras mēneši, bet arī ziemā un rudenī ir daudz, ko redzēt un izbaudīt. Ja vēl vakarā gaida siltas vakariņas, SPA un mājīga viesnīca, ceļojums būs izdevies.

Veselīgas un gardas uzkodas pa ceļam uzlabos omus

Ilgstoši braucot ar auto, vienmēr gribās ēst, taču pārāk bieži apstāties arī nevar. Labs variants, kā remdēt ēstgribu un uzlabot omu ir jau mājās sagatavot dažādas uzkodas.

Lavaša rullīši, veģetārā fahita, dārzeņu kūka, mini picas, rasols, karbonādes, suši vai veselīgi mocarellas salāti ar ķiršu tomātiem – variācijas ir bezgalīgas. Labākās uzkodu receptes atradīsiet šeit.

Pareizi uzglabājot ēdienu, tas saglabāsies svaigs un gards arī nākamajā un varbūt pat aiznākamajā dienā. Šeit lieti noder automašīnā iebūvētais ledusskapis un aukstuma kaste. Pēdējo var nopirkt par mazāk kā 50 EUR jebkurā būvniecības preču veikalā. Papildus jāiegādājas arī aukstum-elementi.

Steigā, kad ideja doties auto ceļojumā ienāk prātā pēdējā brīdi, varat ieskriet arī lielveikalā un iepirkt svaigus augļus, bulciņas un gatavos salātus. Galvenais trūkums šādām iepirkšanās tūrēm, protams, ir ēdiena kvalitāte. Lielākajai daļai lielveikalos pieejamajai pārtikai tiek pievienotas dažādas e-vielas. Tās pagarina lietošanas termiņu, bet nenāk par labu mūsu veselībai.

Nedrīkst aizmirst arī par dzērieniem. Paņemiet līdzi termosā ielietu kafiju, tēju vai kakao. Automašīnā noteikti jābūt arī pietiekami lieliem dzeramā ūdens krājumiem. Uz vienu cilvēku vajadzētu rēķināt 1 l līdz 1,5 l ūdens dienā. Tiem, kuri plāno bieži apstāties krodziņos un kafejnīcās, pietiks ar mazāku ūdens daudzumu. No otras puses, vienmēr ir patīkami paņemt vairāk, lai nav jāknapinās.

Našķi lieliem un maziem ceļotājiem

Romantisks ceļojums divatā būtiski atšķirsies no auto ceļojuma kopā ar bērniem. Pieaugušie spēj paciesties un uzvesties civilizēti vairākas stundas no vietas. Ģimenes brauciens būs skaļāks, izaicinājumi lielāki, taču visu var atrisināt.

Līdzi paņemts našķis pareizā brīdī var nogludināt jebkuru situāciju. Nemierīgs prāts, kašķis, nevar sagaidīt, kad būsiet klāt? Izņemiet no našķu kastītes šokolādi, konfekti vai zefīru un vismaz uz brīdi iestāsies miers.

Par gardiem našķiem priecāsies arī jūsu partneris. Lai arī pieņemts uzskatīt, ka lielākie kārumnieki ir sievietes, tomēr zinu gana daudz vīriešus, kas nekad neatsakās no kūciņas, saldējuma, cepuma vai šokolādes tāfelītes. Varat pārsteigt savu otru pusīti ar mājās gatavotu Rafaelo, no iebiezināta piena, apkaisītu ar kokosriekstu skaidiņām.

Baudīt līdzi paņemtās uzkodas mašīnā, traucoties pa Latvijas ceļiem vai piestāt kādā skaistā vietā un sarīkot pikniku? Steidzīgie ēdīs pa ceļam, bet ceļotāji, kam nekur nav jāskrien labprāt piestās parkā, dabas takā vai jūras krastā. Atrast laiku ēšanai var vienmēr.

Auto apkope ceļojuma laikā

Ikvienam auto agri vai vēlu ir vajadzīgs remonts un tehniskās apkopes. Nelāgi, ja šāda vajadzība rodas tieši atpūtas braucienā. Ir labi, ja šoferim vai blakussēdētājam ir vismaz minimālas praktiskās zināšanas par auto remontu.

Ceļotājiem, kas brauc nevis ar savu, bet īres auto par mašīnas problēmām galva gan nav jālauza. Šķiet pat lēta auto noma nodrošina savu transportlīdzekļu evakuāciju bez maksas, bet labākās uzreiz piešķir rezerves auto.

No lielas daļas problēmu var izvairīties, ja pirms došanās auto ceļojumā veiksiet diagnostiku auto servisā. Obligāti līdzi paņemiet arī riepas remontkomplektu vai rezerves riepu. Noderēs arī auto eļļa, dzesēšanas šķīdums un avārijas situācijām paredzētais inventārs. Lai Jums jauks ceļojums.  

... reizes
    Šodien skatītākās receptes