Kas jāzina par siera kūku?

Kas jāzina par siera kūku? Foto: Kas jāzina par siera kūku?

Siera kūkas pamatu parasti veido labi noblīvēta cepuma drumstalu un izkausēta sviesta masa. Kādu cepumu? Labāk stingru Selga. Kā tos sastrādāt smalkās drumstalās? Visvienkāršāk - virtuves kombainā vai ledus smalcinātajā, bet, ja šo agregātu nav pie rokas, liec cepumus plastmasas maisiņā, atstājot daudz brīvas vietas, aizsien to un pa virsu pabraukā ar mīklas rulli vai pudeli. Darīts.

Biezpiena vai svaigā krējumsiera izvēle, kas patiesi ir apgrūtinoši plaša. Vispopulārākie ir amerikāņu Philadelphia un itāļu mascarpone, kuru labākās īpašības vēl uzsver pieputotais saldais vai skābais krējums un olas. Mūsu krējumsieri un biezpiens parastais arī lieliski der. Taču ar biezpienu ir vairāk jāstrādā lai iegūtu maigu tekstūru, kas ir šā deserta firmas zīme, tas vairākas reizes jāizberž caur sietu, un tam noteikti jāpievieno trekns saldais krējums vai pat nedaudz sviesta, lai neceptas kūkas formas noturēšanai nevajadzētu ķerties klāt pie želatīna.

Siera kūkas pagatavošana neprasa daudz darba, īpaši, ja pieejama virtuves tehnika, taču tās nobriešana prasa daudz laika, vismaz astoņas stundas, kas nozīmē tikai vienu - kūkas gatavošanu nedrīkst atstāt uz pēdējo brīdi.

Ar taukvielām ieziestu veidni pirms cepšanas uz 10 minūtēm ievieto ledusskapī, jo tad mīkla nepielips pie veidnes un pēc cepšanas kūku būs vieglā izņemt.

Siera kūka nesakritīsies, ja to izņemsi no krāsns, kad pagājusi puse cepšanai paredzētā laika, un ļausi 5 minūtes pastāvēt, pēc tam atkal ieliksi atpakaļ krāsnī un izcepsi gatavu. Pēc cepšanas vēlams kūku uz pusstundu atstāt izslēgtā cepeškrāsnī, jo pretējā gadījumā ir pārāk strauja temperatūras maiņa un kūka sakritīsies. Gabaliņos sagriez tikai tad, kad tā ir pilnīgi atdzisusi, jo citādi kūka var pielip pie naža un sadrupt.

... reizes
    Šodien skatītākās receptes