Cik lielā daudzumā medus ir veselīgs?

Cik lielā daudzumā medus ir veselīgs? Foto: 220.lv

Medus ir viens no to produktiem, kas ir atrodams gandrīz katrā virtuvē. Tas ir ne tikai našķis, bet arī zināms ar savām ārstnieciskajām īpašībām. Bet cik daudz medus lietot ir veselīgi? Protams, medus nav zāles, bet tas ir lielisks profilaktisks līdzeklis saaukstēšanās gadījumā.

Lielākoties medus satur cukuru. Medū ir glikozes, fruktozes un saharozes cukurs. Vidēji varam teikt, ka medū ir ap 38% fruktozes. Protams, medus nesastāv tikai no cukura, tajā ir arī kalcijs, kālijs dzelzs, antioksidanti un citas organismam vērtīgas vielas. Ar medu gluži kā ar jebkuru citu pārtikas produktu, tas ir jālieto devās, kas nekaitē veselībai, jo galu galā, kā jau minēts, tajā ir daudz cukura.

Nedaudz medus pie tējas noteikti Jums nekaitēs. Vai arī, ja lietosiet vairāk medu, kad būsiet saslimis, arī nenāks par sliktu veselībai. Protams, zinātnieki ir izpētījuši un aprēķinājuši, ka pieaugušam cilvēkam dienā būtu ieteicams uzņemt 25 g medus, kas ir pāris tējkarotes. 

Medus ir burvīgs enerģijas avots. Ja dienas laikā jūtat, ka izsīkst enerģija, bet vēl ir daudz darāmā, tad viena tējkarote medus, var palīdzēt atgriezt atpakaļ spēku un jaudu, lai ieplānotos darbus varētu padarīt līdz galam. 

Kā lietot medu vīrusu laikā

Iespējams, ka Jums ir jau kāda dzēriena recepte, ko lietojat, kad esat saaukstējušies. Varbūt pat šāda recepte ir mantota no paaudzes paaudzē, bet mēs vēlamies atklāt kādu lielisku un iedarbīgu dzēriena recepte, kas var palīdzēt, ja vīrusu laikā esat saslimuši. Savam dzērienam, piemēram, tējai pievienot medu, ingveru un samaltu citronu. Šāds dzēriens būs gluži kā vitamīnu bumba un palīdzēs Jums justies labāk. Vienīgi allaž ir jāatceras, ka medus, citrons un ingvers vāc zāles, bet gan profilaktisks līdzeklis, ko lietot, ja esat saaukstējies. Ja jūtat, ka saaukstēšanās simptomi nemazinās, tad ir jādodas pie ārsta, kas izrakstīs nepieciešamās zāles, lai Jūs pēc iespējas ātrāk izveseļotos. 

Lai medus allaž būtu tīrs un svaigs, to vienmēr no burkas vai trauka, kur tas atrodas ņemiet tikai ar tīru karoti. Kā arī medu nebūtu ieteicams uzglabāt ne ļoti karstā, ne vēsā vietā. Istabas temperatūra būs piemērota medus uzglabāšanai, lai tas saglabātu savas ārstnieciskās un labās īpašības.

Medus ir unikāls ar antioksidantiskajām īpašībām, ne velti to lieto ne tikai uzturā, bet arī kosmētikas ražošanā vai medicīnā. Medus skrubis vai medus masāža ir laba izvēle, ja vēlaties palutināt savu ķermeni un iegūt mirdzošu un gludu ādu. Farmācijā tiek lietots ne tikai medus, bet arī citi bišu produkti, piemēram, ziedputekšņi, propoliss,bišu maize un vasks.

Mēs teikt, ka vismaz vienam medus trauciņam būtu jāatrodas katrā mājā, lai nepieciešamības gadījumā tas vienmēr būtu pa rokai un nebūtu jāmeklē, kur to iegādāties. 

E-veikalā 220.lv ir sadaļa Medus veikals, kur varat atrast medu dažādos tilpumos, lai katrs varētu iegādāties to savām vajadzībām un lietot. Interneta veikals 220.lv ir unikāls ar to, ka tas ir viens no retajiem e-veikaliem Latvijā, kas piedāvā tik plašu preču klāstu, visdažādākajās kategorijas. Lai, ko Jūs meklētu, vienmēr ieskatieties e-veikalā 220.lv, jo šeit ir burtiski viss.  Kā arī atcerieties, ka interneta veikals 220.lv sniedz iespēju izvēlēties preces saņemt ar pakomāta vai kurjera starpniecību. 

Patīk padoms? Iesaki draugiem. Paldies!

... reizes
    Šodien skatītākās receptes