Augļu diēta - mīts vai patiesība?

Augļu diēta - mīts vai patiesība? Foto: Foto: 220.lv

Vai esat kaut reizi domājuši izmēģināt kādu populāru diētu, lai uzlabotu savu fizisko stāvokli? Šobrīd interneta vidē ir atrodama informācija par daudz un dažādām diētām. Kā nonākt pie sev piemērotākās diētas, lai tā būt gan patīkama, gan rezultātus nesoša? Primāri, būtu jāsaprot, ka interneta vidē ir iespējams atrast visu. Ne vienmēr kas der vienam, derēs arī otram. Lai pielāgotu savam organisma diētu, ideāli būtu, ja Jūs dotos uz konsultāciju pie dietologa, kas palīdzēs saprast, kura diēta Jums ir piemērota. Lai Jūs iegūtu vēlamo efektu un nesabojātu savu veselību.

Populārākā diēta

Kā pēdējā laika zināmāko un daudzu populāru cilvēku vidū praktizēto diētu jāmin augļu diētu. Bet, ka slēpjas zem šīs diētas? Var teikt, ka augļu diētā noder praktiski visi augļi un ogas, kas Jums ir pieejami. Protams, ja Jums ir kādas alerģijas pret konkrētiem augļiem, tad nebūtu ieteicams tos iekļaut šāda veida diētā. 

Vidēji šādu diētu nebūtu ieteicams ieturēt ilgāk kā trīs dienas. Izvēloties šo diētu dienā būtu jāapēd vismaz 2 kg augļu un jāizdzer 2 l šķidruma, piemēram, dzeramais ūdens, tēja, melna kafija, bet noteikti ne alkohols un saldināti un cukuroti dzērieni. 

Dietologi šādā diētā iesaka vairāk uzņemt tieši ābolus, citrusa augļus, ogas un kivi. Tas, kādā veidā Jūs izvēlaties uzņemt šos augļus ir brīva izvēle. Jūs varat spiest sulas, taisīt smūtijus un kokteiļus, varbūt pat pagatavot augļu salātus. Ja šādu diētu plānojat izmēģināt vairākkārt, protams, ievērojot to, ka vienas diētas ilgums ir trīs dienas. Pēc pirmā šādas diētas izmēģinājuma varēsiet saprast, kā Jums vieglāk ir uzņemt nepieciešamo dienas augļu devu. 

Ar šādas diētas palīdzību dienā varēsiet nomest vidēji 1 kg, attīrīsiet organismu no toksīniem un uzņemsiet dažādus vitamīnus, kas ir augļos. Kad trīs dienu diēta ir pagājusi būtiski ir nesāk strauji ēst dažādus smagus produktus, bet ēšanas ritmā atgriezties pakāpeniski. Piemēram, sākt rītu ar vieglu auzu pārslu putru. Lieliski ir tas, ka pēc šādas diētas Jums būs ļoti viegli savā ikdienas ēšanas režīmā iekļaut dažādus augļus, kas ir veselīgs ieradums.

Sekot līdzi savām sajūtām

Vidēji ir aprēķināts, kādu svara daudzumu var nomest šādas diētas laikā. Bet tas noteikti ir viens no mītiem, kas ir ļoti atkarīgs no katra organisma specifikas. Protams, būs cilvēki, kas nometīs 1 kg dienā, bet tikpat labi tas var būt arī mazāk vai vairāk. Svarīgi ir vērot sevi un nepieļaut, ka diētas laikā Jūs jūtaties īpaši slikti vai saguruši. Tad labāk diētu ir pārtrauktu un pakāpeniski atgriezties pie viegla ēdienu un diētu sākt no jauna pēc kāda laika. 

Nepaļaujieties tikai uz citu pieredzi, kas ir izmēģinājuši šādu diētu, jo katrs organisms ir individuāls un unikāls. Iespējams, ka tieši Jums piemērota varētu būt kāda cita veida diēta. “Sadzirdēt” savu organismu ir ļoti, ļoti būtiski, lai uzturētu to formā un Jūs katru dienu justos labi. Diētas laikā nebūtu ieteicams pārspīlēt ar fiziskajām aktivitātēm, jo diēta pati par sevi jau ir slodze organismam. Īpaši, ja to izmēģināsiet pirmo reizi. 

Ja izlemsiet izmēģināt augļu diētu, tad varat iegādāties sulu spiedi, ko var par lieliskām un draudzīgām cenām atrast e-veikalā 220.lv. Protams, paturiet prātā, ka diētas laikā ir jāuzņem arī ūdens, ko kopā ar sulu spiedi varat nopirkt jau minētajā interneta veikalā 220.lv. Bet paturiet prātā, ka pirms sākt diētu ir ieteicams konsultēties ar savu ārstu.


Iesaki draugiem. Paldies!

... reizes
    Šodien skatītākās receptes