Kā pareizi kārtot ledusskapī dārzeņus un ogas, lai tie ilgāk saglabātos svaigi?

Kā pareizi kārtot ledusskapī dārzeņus un ogas, lai tie ilgāk saglabātos svaigi? Foto: Kā pareizi kārtot ledusskapī dārzeņus un ogas

✔ Augšējā plauktā jānovieto sparģeļi, selerija un burkāni. Vislabāk, ja sparģeļus ieliksi burkā ar ūdeni. Tas garantēs ilgāku uzglabāšanas laiku. Tāpat augšējā plauktā jāliek svaigi spiestās sulas un citi dzērieni, kas ielieti stikla traukos - karafēs, krūkās vai pudelēs. Gaismiņa ledusskapja augšā ļaus vieglāk uzraudzīt stikla traukā ielietā šķidruma dzidrumu, tāpēc laikus varēsi pamanīt, ja produkts sāk bojāties.

✔ Ledusskapja vidējā nodalījumā jāliek visi salātiem līdzīgie dārzeņi - spināti, salātlapas, kāposti, utt. Vēlams tos novietot uz samitrināta papīra dvieļa vai plastmasas vai stikla konteinerā, jo tas ļaus ilgāk saglabāt dārzeņiem zaļo krāsu un svaigumu.

✔ Zemākajā plauktā - ogas, paprika un sagrieztie dārzeņi
Ogām, paprikai un gabaliņos sagrieztajiem dārzeņiem ir jāatrodas ledusskapja apakšā, pēdējā plauktā, bet virs izvelkamajām novietnēm. Ogas pirms uzglabāšanas vēlams noskalot ūdenī, tad jāļauj tām izžūt un tikai tad jānovieto ledusskapī aizskrūvējamā konteinerā, kur gaiss tām netiks klāt un neļaus bojāties. Arī sagrieztos dārzeņus vēlams ielikt ar vāku aiztaisāmos konteineros, kas saglabās tos mitrus un kraukšķīgus.

✔ Ledusskapja apakšā ir izvelkami plaukti vai plaukts un tā ir vieta, kur uzglabāt ābolus un citrusus - apelsīnus, greipfrūtus, citronus. Šeit var likt arī baklažānus un cukini.

  
  
  
recepte skatīta ... reizesŠodien skatītākās receptes