60% latviešu baltmaizi ēd vairākas reizes nedēļā vai katru dienu

60% latviešu baltmaizi ēd vairākas reizes nedēļā vai katru dienu Foto: 60% latviešu baltmaizi ēd vairākas reizes nedēļā

Pēc “Fazer Latvija” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktā pētījuma, 34% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 – 74 gadu vecumam baltmaizi ēd vairākas reizes nedēļā. Savukārt 26% aptaujāto baltmaizi kādā no maltītēm iekļauj katru dienu.

Visvairāk baltmaizi iecienījuši Latgalē – tur baltmaizi katru dienu vai vairākas reizes nedēļā patērē aptuveni 74% iedzīvotāju, savukārt, Zemgalē un Kurzemē 60% iedzīvotāju. Turpretī, nedaudz mazāk baltmaizi ikdienā uzturā iekļauj vidzemnieki -  30% no iedzīvotājiem baltmaizi izvēlas ēst katru dienu vai 24% vairākas reizes nedēļā.

“Mēs, latvieši, esam lieli baltmaizes cienītāji. Tādēļ mēs lepojamies ar to, ka “Fazer” maiznīcā Ogrē ceptā “Mākoņmaize” ir pircēju iecienītā baltmaize jau 10 gadus. “Mākoņmaize” ir atradusi goda vietu uz ģimenes galda un tiek baudīta ar iecienītām un un labi pārbaudītām piedevām – sieru, desu un sviestu. Tādēļ šogad esam priecīgi svinēt “Mākoņmaizes” desmit gadu jubileju,” atklāj “Fazer Latvija” mārketinga vadītāja Zane Bērziņa.

* Pētījums par baltmaizes ēšanas paradumiem veikts pēc “Fazer Latvija” pasūtījuma, sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat”. Pētījumā kopumā piedalījušies 500 respondenti. Pētījums veikts laika posmā no 2020. gada 9. – 12. jūnijam.

 

  
  
  
recepte skatīta ... reizesŠodien skatītākās receptes