Kas ir vaniļas ekstrakts?

Kas ir vaniļas ekstrakts? Foto: vanilasdebesis.lv

Vaniļas debesis ( www.vanilasdebesis.lv ) Vaniļas ekstrakts ir piemērots dažādu mīklas un konditorejas izstrādājumu, dažādu saldo ēdienu, saldējumu, šokolādes, atsvaidzinošo un alkoholisko dzērienu aromatizēšanai.

Kas ir vaniļas ekstrakts?

 1. Vaniļas ekstrakts ir vaniļas pākšu izvilkums degvīnā.
 2. Ekstrakcijas process, kā minimums notiek 8 nedēļas, kura laikā vaniļas ekstrakts iegūst konkrētajam vaniļas pākšu veidam raksturīgās garšas un aromāta nianses. Mūsu vaniļas ekstrakts tiek gatavots ar klasisko, auksto ekstrakcijas metodi un satur par 20 % vairāk vaniļas pākšu, kā tas noteikts receptūrā, rezultātā iegūstot daudz gardāku un aromātiskāku vaniļas ekstraktu.

* Par vaniļas ekstraktu mēdz teikt, ka tas ir kā labs vīns, kļūst labāks ar gadiem. * Vaniļas ekstraktu vēlams uzglabāt tumšā, vēsā vietā!  * Nelikt ledusskapī!

Vaniļas pāksts:

 1. Vaniļas pāksts ir garšviela, ko iegūst no vienīgā ēdamā Liānu ģints, Orhideju dzimtas auga – Vaniļas Orhidejas.
 2. Vaniļas pākstis ir otra dārgākā garšviela pasaulē tūlīt aiz Safrāna, galvenokārt tāpēc, ka to ir ļoti sarežģīti un darbietilpīgi izaudzēt. No stāda iestādīšanas brīža paiet aptuveni 3 gadi, līdz vaniļas orhideja ir gatava dot augļus. Katrs ziediņš kas uzzied tikai reizi gadā tiek apputeksnēts ar rokām 5-6 stundu laikā pēc uzziedēšanas. Tad ir vajadzīgi aptuveni 9 mēneši, lai izaugtu pati vaniļas pāksts. Kad vaniļas pākstis tiek novāktas, paiet vēl vismaz 2-3 mēneši līdz vaniļas pākstis fermentācijas procesa rezultātā iegūst mums zināmo, raksturīgo izskatu un smaržu.
 3. Aromātiskajai vaniļas pākstij nav nekāda sakara ar vanilīnu vai vanilīna cukuru vai vaniļas esenci, kurā ir iejaukta laboratorijā iegūta sintētiska viela, kas tikai māna mūsu garšas kārpiņas. Kurš reiz pamēģinājis īstās vaniļas aromātu un garšu, nekad vairs neatgriezīsies pie vanilīna, vanilīna cukura vai vaniļas esences!
 4. Vaniļas pākstis pievieno konditorejas izstrādājumiem, saldējumam, dzērieniem un desertiem. Ar to aromatizē cepumus, pudiņus, suflē, kompotus un ievārījumus, biskvītus, krēmus, saldējumus, ķīseļus. Vaniļas pāksts labi sader kopā ar safrānu un kanēli, tās aromāts lieliski izceļ šokolādes garšu. Labi sader ar saldajiem biezpiena izstrādājumiem, saldo krējumu.
 5. Vaniļas pākstis ir tumši brūnas pākstis, 11 līdz pat 20 cm garas un reizēm pat garākas. Fermentēšanas procesa laikā tās kļūst elastīgas un eļļainas. Vaniļas īpašo aromātu rada ēteriskās eļļas, kas ir tikai jau fermentētās pākstīs. Interesanti, ka tikko novāktām vaniļas pākstīm smaržas nav.
 6. Pareizi uzglabājot, vaniļas pākstis mājas apstākļos var uzglabāt vairākus gadus. Ir bijuši gadījumi, kad tās ir lietojamas pat pēc 50 gadiem. Ne velti saka, ka vaniļa ir kā labs vīns, kļūst labāka ar gadiem.
 7. Medicīniski gan nav pierādīts, bet runā, ka Vaniļa ne tikai piedod neatkārtojamu, burvīgu aromātu, bet arī uzlabo veselību. Tā palīdz samazināt asinsspiedienu, tonizē galvas smadzeņu darbību, aktivizē nervu šūnas, palielina darbaspējas, samazina muskuļu spazmas, normalizē endokrīnās sistēmas dziedzeru darbību, kā arī aktivizē gremošanu: palīdz uzsūkt barību kuņģī un zarnu traktā, samazina iekaisuma procesus. Ja gadījies pārkarst saulē, vaniļas cukuru sajauc ar ūdeni un dzer. Vaniļu pievieno masāžas eļļām, lai noņemtu lieko saspringumu muskuļos un palielinātu darbaspējas. Diemžēl dabīgo vaniļu neiesaka lietot grūtniecēm, jo tā veicina estrogēna izstrādi. Nedrīkst arī izmantot, ja ir pazemināts asinsspiediens vai gastrīts ar palielinātu skābes daudzumu.
 8. Vaniļas debesis ( www.vanilasdebesis.lv ) piedāvā Jums vaniļas pākstis no 7 dažādiem pasaules reģioniem (Indijas, Indonēzijas, Madagaskaras, Taiti, Meksikas, Komoru salām un Āfrikas pērles Ugandas). Katrai no šīm vaniļas pākstīm piemīt unikāls, neatkārtojams, dievīgs vaniļas aromāts, kas ir unikāls, raksturīgs tikai konkrētajā reģionā audzētajām vaniļas pākstīm.
 9. Esi gatavs jauniem garšas izaicinājumiem? Pamēģini! Kura būs tieši Tava vaniļas pāksts.

Vaniļas cukurs:

 1. Vaniļas cukuru plaši izmanto maizes cepšanā, konditorijas izstrādājumos, piena dzērienos un kakao.
 2. Vaniļas cukuram ir patīkama vaniļas garša un aromāts, ar to var pārkaisīt kūkas, svaigus augļus, brokastu putras un citus konditorijas izstrādājumus. Vaniļas cukuru var pievienot putukrējumam, biezpienam, kā arī kompotiem un ķīseļiem!
 3. Uzglabāt istabas temperatūrā, tumšā, sausā vietā!
 4. Pirms lietošanas iepakojumu sakratīt!

Vaniļas pulveris:

 1. Vaniļas pulveris ir tīrs produkts, kas nesatur neko citu, kā tikai vaniļas pākstis sasmalcinātā veidā. Tāpat, kā visiem citiem mūsu produktiem arī šeit nav pievienotas nekādas mākslīgās krāsvielas, aromatizētāji, konservanti vai citas vielas.
 2. Ideāls, jo ļoti daudzpusīgs, tā izmantošanā. Neliels daudzums ir pietiekams, lai Jūsu gatavotais ēdiens iegūtu brīnišķīgu smaržu un garšu.
 3. Vaniļas pulveri pievieno šķidrumu ierobežojošās receptēs, piemēram, franču macarons gatavošanā.
 4. Vaniļas pulveri var izmantot arī kosmētikas pagatavošanai -  izmanto pievienojot sejas maskām un skrubīšiem.
 5. Vaniļas pulverim ir tāda pati iedarbība, kā vaniļas pākstij. Tas ir sākums jauniem garšas izaicinājumiem ... www.vanilasdebesis.lv
  
  
  
recepte skatīta ... reizesŠodien skatītākās receptes